[slick-slider category=”17″ design=”design-1″ dots=”false” show_content=”true” autoplay=”true” autoplay_interval=”3000″ variablewidth=”true”]

Przekraczając kurtynę – koncert na harfie celtyckiej – Barbara Karlik, harfiarka

Progi, delty rzek, wzgórza faerie, pas mokrego piasku miedzy lądem a morzem – miejsca pomiędzy światami, które w mitologii celtów miały szczególne, magiczne znaczenie. Za pomocą harfy, łączącej w sobie to co ludzkie i to, co magiczne poznamy sposoby na to, by zanurzyć się w drugim świecie – i z niego wrócić. Tradycyjne pieśni z Irlandii i Szkocji, muzyka dawna i filk, które łączy jedno – zabierają w podróż i pozwalają bezpiecznie przekroczyć granicę – bez paszportu!

Barbara “Maskotka” Karlik – harfiarka, pieśniopisarka, tancerka, feministka, tłumaczka, kociara, miłośniczka dobrych erpegów i realizmu magicznego. Od 2001 roku oczarowana wczesną harfą celtycką stałą się jej wierną orędowniczką. Rekonstruuje techniki stosowane w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem, grając na replice XV-wiecznej Harfy Królowej Marii, szkockiej harfie o metalowych strunach z mosiądzu, srebra i złota. Spędza pół życia strojąc harfę a drugie pół gra na nienastrojonej. Uwaga: zapytana o rzeczy związane z harfą może odpowiedzieć!