FANTASTYKA I HORROR PO ŁÓDZKU!

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz 2018 to trzy dni przepełnione kulturą masową, fantastyką i wszystkim pomiędzy – począwszy od literatury, przez film, komiks i gry komputerowe. To spotkania z twórcami, prelekcje, warsztaty i masa atrakcji dostępnych przez cały dzień: warsztatów, pokazów rekonstrukcji czy ptaków. Do tego możliwość zagrania w gry planszowe, bitewne i karciane, oraz spotkania wystawców oferujących gadżety dla fanów, gry czy książki.

Kapitularz to goście literaccy i naukowi, artyści i ludzie filmu i gier. Zobaczysz ich na spotkaniach dotyczących ich twórczości jak i panelach dyskusyjnych poświęconych naprawdę SZEROKO pojętej fantastyce. Weź udział w konkursie cosplay lub zobacz niesamowite kreacje innych uczestników. Posłuchaj szczęku broni na pokazach rekonstruktorów i bractw rycerskich. Wygraj cenne nagrody w licznych konkursach i naucz się czegoś ciekawego na warsztatach: literackich, teatralnych czy rzemieślniczych.

Festiwal każdy może przeżywać we własnym tempie – trwające godzinę czy dwie punkty programu toczą się równolegle do atrakcji stałych wypełniających budynek Wydziału Filologii Uniwersytetu Łódzkiego – w tym planszówkowego gamesroomu obsługiwanego przez weteranów kostki i pionka, stref gier komputerowych, bitewnych i VR. Fani gier na żywo mogą spodziewać się LARPów i gier RPG, rozgrywanych w bloku Mocne Granie Nocne.

W części targowej znajdziecie dziesiątki wystawców, u których możecie nabyć akcesoria związane z waszym hobby. Przerwy między punktami programu możesz spędzić w strefie foodtrucków.

Więcej informacji o zaproszonych gościach i programie znajdziecie na naszym Facebooku, tej stronie i Instagramie, a pełny rozkład prelekcji i paneli znajdziecie tutaj!