O NAS

Kapitularz to trzydniowy festiwal kultury popularnej i fantastyki. Znajdziesz tu spotkania z pisarzami i naukowcami, dyskusje, prelekcje, warsztaty, pokazy i występy. Nasze wydarzenie jest organizowane jako impreza non-profit – finansowane ze środków własnych Fundacji Fantastyczne Inicjatywy, oraz dotacji celowej miasta Łodzi.

Najbliższa (siedemnasta!) edycja będzie wyjątkowa z dwóch powodów. 
Po pierwsze dlatego, że odbędzie się w randze Polconu, czyli najstarszego konwentu dla fanów fantastyki w Polsce. 

Po drugie dlatego, iż tegoroczny łódzki festiwal fantastyki organizujemy pod hasłem „Nowa Wspaniała Planeta – pozytywne wizje przyszłości”. Przedyskutuj z nami swoje pasje, stwórz coś z niczego, doświadcz wspaniałej przygody lub przysiądź do teorii i zagłęb się w wybrany przez Ciebie aspekt przyszłości.

Chcemy, wspólnie z Tobą stworzyć nie tylko Kapitularz czy Polcon 2023, przynoszący ze sobą morze dobrego literackiego programu, ale przede wszystkim miejsce, w którym fandom jest otwarty i przyjazny dla osób, które chcą w nim współuczestniczyć.

Bez względu na to czy przygotował_eś/aś wspaniały punkt programu, chcesz spędzić czas ze znajomymi uczestnicząc w konwencie, czy też jesteś seryjnym konwentowym wolontariuszem cieszymy się, że spotkamy Cię w Łodzi!

NASZE MIEJSCE

Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz od 2017 roku gości w budynku Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Pomorska 171-173, Łódź). Okolice kampusu są oddalone o 3 km od centrum Łodzi, dojedziesz do nas wygodnie komunikacją miejską ze stacji kolejowej Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska.

Miejsce to sprawia, że jesteśmy konwentem dostępnym: na terenie wydziału nie znajdziesz barier architektonicznych, a psy pracujące są mile widziane.